říjen 2020
  • ZRUŠENO Kladný přístup k životu / Zdeněk Svoboda
  • ZRUŠENO Norské Lofoty - putování za polární září / Lukáš Brychta
  • Překládáme s Janou Montorio, 5. ročník
  • POZOR! REGISTRACE NUTNÁ! Po stopách Bezejmenných s Milanem Krčmářem / Nominace na Knihu roku 2020 v kategorii Umělecká próza!
  • WATCH AND KNOW! SLEDUJTE ZDARMA A ON-LINE SKVĚLÉ DOKUMENTÁRNÍ FILMY DO 15. 10. 2020!
  • ZRUŠENO!!! Architektura v souvislostech. 4. část. Vztah architektury a dalších umění / Ing. arch. Lubor Herzán
  • ZRUŠENO!!! Zmizelá Třebíč. 5. část. Bráfova třída a okolí / Ing. arch. Lubor Herzán
  • Vietnam. 2. část / Zdeněk Lorenc
  • Brněnské podzemí. Petrov / Ing. Aleš Svoboda
  • Na Bramboře kolem světa / Kateřina Kadlusová a František Nykl
  • Zhudebněná poezie Václava Hraběte a Ivana Blatného / Eva Bazalová
  • Jedenadvacetkrát v NASA

Moderní technologie v knihovně: 3D tisk

Grantový systém: Veřejné informační služby knihoven VISK3 Ministerstvo kultury ČR
Získaná částka: 94.000.- Kč (žádáno 104.000,- Kč)
Návrh, realizace, odpovědná osoba: Martina Mejzlíková

Cílem projektu je zatraktivnění prostředí návštěvníkům knihovny o další volnočasovou vzdělávací aktivitu 3D tisk a 3D modelování. Cílovou skupinou jsou především děti a mládež navštěvující knihovnu v rámci školních pravidelných návštěv nebo mimo školu. Další cílovou skupinou jsou senioři. Moderní technologie chceme zapojovat do aktivit pořádaných knihovnou a jejich pořízením zvýšit jejich dostupnost veřejnosti.

Realizace projektu vyžaduje:

Pobočka Modřínová

• pořízení 3D tiskárny a materiálu pro 3D tisk
  • pořízení počítačů a software primárně určených pro uživatele knihovny,
  • instalace software pro 3D modelování (zdarma, Open-Source) a kancelářského software (licence TechSoup),
  • počítače budou zároveň sloužit pro přístup veřejnosti k internetu.

Pobočka Borovina

• pořízení 3D tiskárny a materiálu pro 3D tisk
  • PC pro veřejnost/děti byly pořízeny 2019, lze využít pro instalaci a zpřístupnění aplikací pro 3D modelování, kancelářský sw je instalován.

Dětské oddělení hlavní budovy knihovny

• pořízení 3D tiskárny a materiálu pro 3D tisk
  • PC pro veřejnost/děti byly pořízeny 2018, lze využít pro instalaci a zpřístupnění aplikací pro 3D modelování, kancelářský sw je instalován.