leden 2020
  • Krocení literární múzy / seminář tvůrčího psaní
  • Praktický lékař / MUDr. Svatava Křížová
  • Rožmberkové / PhDr. Martina Indrová
  • Himálaj V. Kangchenjunga / Zdeněk Štancl - POZOR ZRUŠENO!!!!
  • Jan Zahradníček / Antonín Malach a hosté
  • Pěstování kakaa / Stanislav Komínek
  • Architektura v souvislostech. 1. část. Proč chránit architekturu / Ing. arch. Lubor Herzán

Zvukové knihy v roce 2019

Grantový program: Knihovna 21. století, Ministerstvo kultury ČR

Získáno: 13.000,- Kč

Obsah projektu:
  1. Nákup licencí k užívání zvukových knih z  Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana v Praze. Do rozpočtu projektu ani spoluúčasti žadatele nejsou zahrnuty komerčně vydávané audioknihy, určené k půjčování běžným uživatelům. Tato část fondu je pořizována v obvyklém režimu financování z vlastních zdrojů.
  2. Nákup nosičů a obalů pro stažené soubory zvukových knih – tituly stažené z internetové digitální knihovny jsou ukládány na pevný nosič v obalu, proto je obal a nosič nedílnou součástí zvukové knihy. Uživatelé mají možnost výpůjčky zvukové knihy na tomto CD i jako souboru mp3 uloženého na vlastní externí disk. Podle předběžné statistiky nových titulů z roku 2018 je předpoklad nákupu cca 300 obalů a nosičů.
  3. Honorářové náklady za popis zvukových knih  Braillovým písmem -  pro knihovnu zajišťuje na základě dohody o díle čtenářka, která ovládá Braillovo písmo. Vlastní speciální psací stroj a další vybavení na tisk popisných štítků. Pro tento popis je určená i speciální samolepicí fólie.
  4. Nákup samolepící pásky pro zápis v Braillově písmu – viz bod 3
  5. Seminář pro pracovníky zvukových oddělení knihoven ČR má za úkol od roku 1998 pravidelné odborné vzdělávání a předávání zkušeností knihovníkům zvukových oddělení. Seminář byl inzerovaný v Knihovnickém kalendáři 2019 a uskutečnil se v úterý 9. dubna 2019.
Program semináře zde.